توضیحات کامل :

پاورپوینت دارایی های جاری (فصل شانزدهم کتاب تئوری های حسابداری 2 تألیف هندریکسن و ون بردا ترجمه پارسائیان) در 38 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

تعریف دارایی های جاری

دارایی های جاری پولی

پول

مطالبات

وجوه نقد حاصل از مطالبات

ذخیره مطالبات مشکوک الوصول

روش قسطی

سرمایه گذاری های پولی

سرمایه گذاری های غیر جاری

دارایی های جاری غیر پولی

انواع دارائیهای جاری غیر پولی

اوراق بهادار مالکانه ( سهام) قابل فروش

پیش پرداخت هزینه ها

موجودی کالا

 

قسمتی از متن

دارایی های جاری غیر پولی:

دارایی های جاری غیر پولی عبارتند از حقوق یا ادعاهایی که نمی توان در یک تاریخ مشخص آینده به مبلغ مشخصی دلار تبدیل کرد.متداول ترین نمونه ها عبارتند از سرمایه گذاری در سهام عادی شرکت های دیگر،موجودی کالا و پیش پرداخت هزینه ها. این اقلام دارای یک ویژگی مشترک هستند که با ویژگی دارایی های پولی متفاوت است(از این دیدگاه که نمیتوان ارزش فعلی مبالغی که در آینده دریافت خواهند شد و نیز میزان ریسک مربوط به وصول آنها را تعیین کرد).ولی آنها دارای ویژگی های مشترک و همگن می باشند.

 

توضیحات

کتاب تئوری های حسابداری (جلد دوم) تألیف آلدون اس. هندریسکن و مایکل اف. ون بردا  ترجمه دکتر علی پارسائیان، از جمله منابع مهم درسی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل شانزدهم این کتاب با موضوع " دارایی های جاری " می باشد که در حجم 38 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.