توضیحات کامل :

پاورپوینت ادموند هوسرل و پدیدارشناسی در 41 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

زندگی

اندیشه

تأثیر هوسرل

از عقل تا عشق

انواع اجتماعات

 

بخشی از متن

مقدمه

هوسرل در سال ۱۸۵۹ در شهر پروسنیتس در موراویا _ که در آن زمان بخشى از امپراتورى اتریش بود _ به دنیا آمد. اگرچه در خانواده اى یهودى زاده شده بود و مدرسه اى مخصوص یهودیان نیز در آن شهر بود که پدرش که به تجارت پوشاک اشتغال داشت اورا در سال ۱۸۶۹ یعنى در ده سالگى به وین فرستاد تا در آنجا تحصیل کلاسیک آلمانى اش را شروع کند. یک سال بعد در ۱۸۷۰ به اولموتس _ که به منزل پدرى اش نزدیک بود _ منتقل شد.

هوسرل در ۱۸۷۶ دوره دبیرستان را به پایان رساند و براى تحصیلات دانشگاهى رهسپار لایپزیک شد.

 هوسرل در لایپزیک به مطالعه ریاضیات، فیزیک و فلسفه مشغول شد. پس از دو سال، در سال ۱۸۷۸ به برلین رفت تا مطالعات و پژوهش هایش در ریاضیات را کامل کند. در ۸۳-۱۸۸۱ تحصیلات دکتراى خود را پى گرفت و دکترایش را با موضوع «نظریه محاسبه متغیرها» دریافت کرد.

درآن زمان ۲۴ ساله بود. در همین زمان شغلى دانشگاهى در برلین پیداکرد. اما در سال ۱۸۸۴ به وین بازگشت و در کلاس هاى درس و سخنرانى هاى فرانتس برنتانو در زمینه فلسفه شرکت کرد. در ۱۸۸۶ به هاله رفت و رساله اى در باب مفهوم عدد به رشته تحریر درآورد. هوسرل دراین زمان به مسیحیت گروید.

و سال بعد با زنى از شهر پروسنیتس که او هم قبل از پیوند زناشویى از آیین یهود به مسیحیت تغییر دین داده بود ازدواج کرد. آنان صاحب سه فرزند شدند و تا سال ۱۹۰۱ در هاله ماندند. هوسرل در این سالها نخستین کتاب هاى فلسفى مهمش را به رشته تحریر درآورد.

او در ۱۹۰۱ به دانشگاه گوتینگن پیوست و تا ۱۶ سال در آنجا به تدریس پرداخت. هوسرل طى این سالها به تدوین و صورتبندى قطعى پدیدارشناسى اش اشتغال داشت که حاصل آنها در کتاب ایده هایى مربوط به یک پدیدارشناسى محض و نوعى فلسفه پدیدار شناختى بیان شد. نخستین جلد این کتاب در سال ۱۹۱۳ به چاپ رسید. چندى بعد شعله هاى جنگ جهانى اول سربرافراشت و محفل علمى هوسرل و همکاران و شاگردانش پراکنده شد. در همین سال ولفگانگ، پسر هوسرل هم از دنیا رفت و هوسرل یک سال درغم و اندوه فرو شد و فعالیت هاى فلسفى و دانشگاهى اش را متوقف کرد. اما در ۱۹۱۶ به فرایبورگ رفت و تا زمان بازنشستگى اش در سال ۱۹۲۸ درآنجا به تدریس پرداخت.

هوسرل در سال ۱۹۳۸ از دنیارفت.

 و ...