توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی دریاچه ولشت در 23 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

معرفی دریاچه ولشت

پیشینه دریاچه 

پروژه زمین شناسی پزشکی منطقه توریستی ولشت 

اهميت مطالعات زمين شناسى پزشکى در منطقه 

پوشش گیاهی

آلودگى هاى زيست محيطى

افزایش آلودگی دریاچه ولشت کلاردشت به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز 

آیا ولشت نجات مى يابد؟ 

منابع 

 

قسمتی از متن

معرفی دریاچه ولشت
ولشت، روستایی است از توابع بخش کلاردشت شهرستان چالوس در استان مازندران ایران. 
اين درياچه به ابعاد ۴۰۰ در۶۰۰ متر و عمق بيش از 40 متر، در فاصله ۱۵ كيلومتري «حسن كيف» (مركز بخش كلاردشت) قرار دارد. آب درياچه به وسيله چشمه‌ای تامين مي‌شود كه از خود آن در غليان است. 
برای رفتن به اين مكان می‌توان از دو مسير استفاده كرد: 
مسير اول - از جاده كندوان (كرج - چالوس)، 2 كيلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چالوس به يك دو راهي منشعب شده از جاده اصلی با شيب بسيار تند به درياچه ختم می‌گردد. اين جاده خاكی، قبل از پمپ بنزين مرزن‌آباداست.
مسير دوم - اما مسافرانی كه در كلاردشت حضور دارند و قصد ديدار از درياچه ولشت را دارند بايد از مسير حسن كيف - مرزن‌آباد استفاده كنند، حركت از شهر حسن‌كيف به طرف بخش شرقی آن است كه به روستای لاهو مي رسد و سپس از آنجا به روستای ديگری بنام كلنو پيوند مي‌خورد كه با خود درياچه حدود ۵ كيلومتر فاصله دارد. اين درياچه با چشم‌اندازی زيبا و دلنشين، مكان مناسبی جهت گردشگری است. 
پیشینه دریاچه
دریاچه ولشت يك سد زمين لغزشي در رشته كوه هاي البرز در شمال ايران است كه در شرايط مناسب سنگ شناختي، ساختاري، اقليمي و لرزه شناختي تشكيل شده است. بر اساس اطلاعات تاريخي، اين درياچه ناشي از يك زمين لغزش تحريك شده از زمين لرزه نهم اسفند ماه ٣٣٦ هجري شمسي ( ٢٣ فوريه ٩٥٨ ميلادي) با بزرگاي ٧/٧  است كه دره رودخانه ولشت را مسدود كرده است. دریاچه ولشت (ولش) با 900 متر ارتفاع و 19000 مترمربع مساحت و عمق بیش از 40 متر،  بزرگترین دریاچه کوهستانی شمال شرق کشور است...