توضیحات کامل :

پاورپوینت مهارت های زندگی عزت نفس در 36 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

تعریف

ویژگی های شخصی عزت نفس 

اشخاص با عزت نفس پایین

توانائي فکر کردن 

درک کردن 

باور خودتوانمندي 

عزت نفس چه شکلي دارد 

تعيين کننده ميزان عزت نفس چيست ؟

عزت نفس و اعتماد به نفس 

اشخاص با اعتماد به نفس پایین

اعتماد به نفس واقعی چیست ؟

اعتماد به نفس کاذب 

متظاهر ها 

خصوصیات افراد با اعتماد به نفس بالا 

روش های مثبت اندیشی 

 

قسمتی از متن
تعریف
عزت نفس ، عبارت است از احساس ارزشمند بودن . این حس از مجموعه ی افكار، احساسات ، عواطف و تجربیات ما در طول زندگی ناشی می شود. می اندیشیم كه فردی با هوش یا كودن هستیم  ، احساس می كنیم كه شخصی منفور یا دوست داشتنی هستیم ،  مورد قبول و اطمینان هستیم یا خیر؟ خودرا دوست داریم یا نداریم؟
مجموعه این برداشت ها و ارزیابی ها و تجاربی كه از خویش داریم باعث می شود كه نسبت به خود احساس خوشایند ارزشمند بودن ، یا بر عكس احساس ناخوشایند بی كفایتی داشته باشیم . همه ی افراد ، صرف نظر از سن، جنسیت، زمینه ی فرهنگی و جهت و نوع كاری كه در زندگی دارند ، نیازمند عزت نفس هستند.
ویژگی های شخصی كه عزت نفس بالا دارد :
1-مستقل عمل می كند: در مورد مسائلی چون استفاده از : وقت، پول، حرفه، لباس و مانند این ها ، خود دست به تصمیم گیری و انتخاب می زند. 
2-  مسؤولیت پذیر است : سریع و با اطمینان عمل می كند. گاهی مسئولیت ِ كارهای روزانه ی خانه را بر عهده می گیرد و حتی دنبال موقعیت های كاری جدید می رود  و  بدون  آنكه از او خواسته شود ، به كمك دیگران می شتابد . 
3-  به پیشرفت هایش افتخار می كند : هنگامی كه از پیشرفت هایش ، تعریفی به میان می آید ، با مسرّت تصدیق می كند و از این بابت احساس رضایتمندی می نماید...